Mengen'in tadı eski garajlarda
Erdem Sevgi | 12.11.2013 | Hürriyet
Ankara'nın iki saat uzağındaki lezzetli komşusu Bolu'nun Mengen ilçesine yetişen ustaların namını duymayan yoktur. Mengen'in lezzet efsanesi, doğru malzemeleri, gerekli sürede uygun tencerede buluşturabilme maharetinden kaynaklanır..

devamını oku...
“Lezzetimiz Baba Mirasımız.”
ankaradayemek.com
“Biz Ankara’lılar için Bolu’nun lezzetlerini tadabileceğimiz gerçek Türk Mutfağı seçenekleri Bolu Akın Lokantası’nda dediler düşünmeden gittik...

devamını oku...
“Esnaf Lokantaları...”
fatihadanur.com
“Özlenen tatların, gizli kalmış lezzetlerin ve unutulmaya yüz tutmuş yemeklerin adresleridir Esnaf Lokantaları...

devamını oku...
bolu akın lokantası
eksisozluk.com
etlik kasalar muhitinde, eski garajların içindedir. sabahları çok erken saatlerde bilumum çorbalar ile başlayan program, öğlene doğru muhteşem et yemekleri ile devam eder. bütün yemekler dev bir kuzine'de uzun uzun pişer ve demlenir. bu kuzinede pişmiş pişmaniye kıvamındaki, çok lezzetli kuzu

devamını oku...
Damak Tadı Günlükleri
damaktadigunlukleri.blogspot.com.tr
Efsane bir haşlamacı... Kesinlikle çok kaliteli bir yemek.. Çok köklü bir mekandır, eski garajlarda Peçenek Kebabın yanındaki yeri artık kalmadı diye biliyorum ana İstanbul yolu Acity Avm'nin arkasında faaliyetine devam ediyor. ..

devamını oku...
Bolu Akın Lokantası - 1958
12.01.2013 | sabah.com.tr
Müsessesenin kuruluş tarihi 1958.Kurucusu ise Rahmetli Hacı Hüseyin DURAK.Şimdilerde 2. nesil olan 3 kardeş el ele vererek hizmet vermeye devam etmekteler. .Kardeşler iş bölümü olarak en büyük ağabey mutfak ve yemeklik ürünlerin hazırlanışı kısmında,

devamını oku...
“Eeeet” yemek isteyenler buraya!
ankaraya3saat.com
Acil işlerle dolu günlerden bir gün odamdan içeri güneş gibi doğan bir çalışma arkadaşım “Eeeet yer misin? Eeet!” diye sordu. Aslında blog içerisindeki ve sosyal medyadaki paylaşımlardan farklı anlaşılsa da ben öyle kırmızı et fanatiği değilim. Haaa, önüme gelirse yirim, o ayrı!

devamını oku...
“Yenimahalle Belediyesi'nin Dergisine Konuk Oluyoruz!”
edergi.yenimahalle.bel.tr
“Bolu Akın Esnaf Lokantası bu ay Ankara Yenimahalle Belediyesi'nin çıkarmış olduğu aylık dergiye konuk oluyor!

devamını oku...
“İnsanları gözüne değil midesine hitap ederiz”
cesnitimur.com
“Ankara’nın Lezzet Durakları” na Bolu Akın Esnaf Lokantasını da katıyoruz. Burada Osmanlı mutfağının kara düzen odun ve kömür ateşinde bakır tencerelerde pişen yemeklerin esiri olacaksınız. Tüp, elektrik, gaz yok.

devamını oku...
Bolu Akın Lokantası
kuytukose.com
ankara'nın en özel, en güzel lokantalarından biridir. esas yeri etlik eski garajların içinde bulunmaktadır. oldukça köhne ve salaş bir mekan olsa da soba ateşinde bakır kazan ve tencerelerde haşlanan...

devamını oku...
Tencerede Lezzet Cümbüşü
Cumhuriyet
Dile kolay gerçekten bolu akın lokantası 1958 yılında kurulmuş. Kurulduğu mekanda, ilk mutfak ile aynı usul ve terkipte tencere yemeklerinde lezzet cümbüşü yaratıyor; pazar günü hariç her gün...

devamını oku...
“Bolu Akın Lokantası / Ankara”
elifkenar.com
Özlenen tatların, gizli kalmış lezzetlerin ve unutulmaya yüz tutmuş yemeklerin adresleridir Esnaf Lokantaları... Herşey Ankara ziyaretimde arkadaşımın, "Hadi gidip güzel bir kuzu haşlama yiyelim" demesiyle başladı.

devamını oku...
“Şimdi gelelim Bolulu Akının yemeklerine…”
gurmetavsiyesi.com
Kuzu İncik Haşlama, Kuzu Kızartma, Kuzu Çoban Kavurma en önemli yemeklerindendir. Ben size Kuzu İncik Haşlamayı şiddetle tavsiye ederim.

devamını oku...
Mengen'in tadı eski garajlarda
Murat Gürgen | 12.11.2013 | Hürriyet
Ankara'nın iki saat uzağındaki lezzetli komşusu Bolu'nun Mengen ilçesinde yetişen ustaların namını duymayan yoktur. Mengen'in lezzet efsanesi, doğru malzemeleri, gerekli sürede uygun tencerede buluşturabilme maharetinden kaynaklanır.

devamını oku...
Lezzete Akın!
Murat Gürgen | 20.04.2013 | Habertürk
Her biri en az 4 saatte pişen kuzu haşlama, kuzu kızartma, incik, tas kebabı, kuru fasulye ve diğer sulu yemekler damak çatlatıyor. Döner değme dönercilere taş çıkartıyor..

devamını oku...
Döner nerede dönmez olur
Yaşar Sökmensüer | 26.03.2013 | Hürriyet
Etlik eski garajlardaki Bolu Akın Lokantası'nın dönerlerini severim. Ki, üçünün de lezzeti birbirine akrabadır. "Yemeğini ye-hesaabını kasaya öde" stiliyle çalışan üç lokantanın ortak bir başka özelliği ise insanı bazen ayazda bırakır....

devamını oku...
60 yıllık lezzet Yenimahalle'de
12.01.2013 | gercekgundem.com
1956’dan bu yana Etlik eski garajlarda başta Ankara yemekleri olmak üzere Türk mutfağının farklı lezzetlerini Ankaralılara sunan Bolu Akın Lokantası, ikinci şubesini Yenimahalle Gimat’ta açtı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa katılan Yaşar

devamını oku...
60 yıllık lezzet Yenimahalle'de
12.01.2013 | gercekgundem.com
Ankaralıların lezzet duraklarından olan Bolu Akın Lokantası ikinci şubesini Gimat’ta açtı. Açılışı yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalleliler Ankara yemeklerini artık Gimat’ta tadacak” dedi.....

devamını oku...
Bolu Akın Lokantası ikinci şubesini Gimat'ta açtı
11.01.2013 | ankaraport.com
Türk mutfağı tanınmalı 1956’dan bu yana Etlik eski garajlarda başta Ankara yemekleri olmak üzere Türk mutfağının farklı lezzetlerini Ankaralılara sunan Bolu Akın Lokantası, ikinci şubesini Yenimahalle Gimat’ta açtı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa katılan Yaşar,....

devamını oku...
Yenimahalle’de yılların lezzeti
11.01.2013 | gazetesobe.org
1956’dan bu yana Etlik eski garajlarda başta Ankara yemekleri olmak üzere Türk mutfağının farklı lezzetlerini Ankaralılara sunan Bolu Akın Lokantası, ikinci şubesini Yenimahalle Gimat’ta açtı.

devamını oku...
Akın var.. Lezzete Akın!
Murat Gürgen | 11.12.2010 | Habertürk
Etlik eski garajlarda yarım asırlık 'lezzet şınarı' bir esnaf lokantası var. Yolunuz buraya düşerse, Bolu Akın Lokantası'nın 'et yemeklerini' tatmadan dönmeyin.

devamını oku...
Bolu Akın Lokantası - Ankara
08.03.2008 | kapaliust.com
Malum bir haftadır Ankaradaydık, gurbette değişik yerlerde yemek yeme fırsatı bulduk, keşfettiğim bir lezzet durağını sizlerle paylaşmak istedim. Mekan Ankara Etlik'te eski garaj olarak anılan Beypazarı, Haymana, Nallıhan, Polatlı minibüslerinin kalktığı yerde..

devamını oku...
Bolu Akın Lokantası - Ankara
29.06.2010 | oburcan.com
Etlik’te Kasalar bölgesinde eski garajlar vardır , daha doğrusu varmış. Yıllardır yanından gelir geçerim , içeri girmemiştim. Eski garajları şu anda çevre ilçelere giden otobüsler kullanıyor.

devamını oku...
etlik eski garajinda bulunan gastronomik mekanlar
09.01.2009 | petrocelli | eksisozluk.com
biri bolu akın lokantası, diğeri ise peçenek pide ve kebap salonudur... bolu akın lokantası, tipik bir esnaf lokantasıdır... yemeklerin tamamının kömürlü kuzinede pişmesi nedeniyle ankara'da bir benzeri daha yoktur... sabah 4-5 civarı lokanta açılır... hergün 3 çeşit çorba çıkar.

devamını oku...
Etlik Garajı'nda Bir Yemek
Ramazan Aydın | 30.04.2007 | Sabah Ankara
Ortaokul öğrencisiyken su satmak için gittiğim Etlik'teki eski garajda iki gün önce Diyarbakır Milletvekili Prof.Dr. Aziz Akgül tarafından yemeğe davet edildim. Yemek yiyeceğimiz lokanta, Bolu Akın Lokantası'ydı.

devamını oku...
Etlik'te Son Samuray
Levent İlhan | 23.06.2002 | Sabah Ankara
Durak kardeşler, fastfood ve kebap devlerine karşı 50 yıldır başarıyla savaş veriyor... Ancak 80 dönümlük eski garajların yıkılıp, dev bir alışveriş merkezi yapılacağı haberi Türk mutfağının samuraylarının belini bükmüş.

devamını oku...
60 yıllık lezzet Gimat'ta
Yenimahalle Gazetesi
Ankaralıların lezzet duraklarından olan Bolu Akın Lokantası ikinci şubesini Gimat'ta açtı. Açılışa Yenimahalleliler ile Gimatlı iş adamları katıldı. 1958'dan bu yana Etlik eski garalarda Türk mutfağının farklı lezzetlerini Ankaralılara sunan Bolu Akın Lokantası'nın açılışına Yenimahalleliler ile Gimatlı...

devamını oku...
İstanbul Ticaret Odası
Yönetim Kurulu Başkanlığı | Dr. Murat Yalçıntaş
Birkaç gün önce Lokantanızda, sizlerle beraber olmaktan ve leziz yemeklerinizi tatma fırsatı bulmaktan büyük mutluluk duydum. Konularınıza göstermiş olduğunuz yakın ve nazik ilginizden duyduğum memnuniyeti ifade ederim..

devamını oku...
Bolu Akın Lokantası - 1958
anadoluguru.com
Müsessesenin kuruluş tarihi 1958.Kurucusu ise Rahmetli Hacı Hüseyin DURAK.Şimdilerde 2. nesil olan 3 kardeş el ele vererek hizmet vermeye devam etmekteler. .Kardeşler iş bölümü olarak en büyük ağabey mutfak ve yemeklik ürünlerin hazırlanışı kısmında,

devamını oku...
bolu akın lokantası
uludagsozluk.com
esaslı yemekler yapan lokanta. ankara/macunköy'deki şubelerinde muhteşem haşlamalar yaparlar. ayrıca kadayıfı da tavsiye edilir.


devamını oku...
Bolu Akın Lokantası - Kuzine Sobası
dailysecret.com
'Hiçbir kimyasal tatlandırıcı, koruyucu kullanılmayacak'' yazıyordu. Askeri bölgeye mi girmiştik? Kuralın sahibi, Etlik eski otobüs garajının sırrı Bolu Akın Lokantası'nın kurucusu Hacı Hüseyin'inmiş. Menüde yazan kural devam ediyordu: ''Et, iyi yetiştirilen bölgeden alınacak.

devamını oku...